Портрет професії: хто шукає роботу в агросфері

Портрет професії: хто шукає роботу в агросфері
Аграрне виробництво — одна із небагатьох проф. областей, яку криза зачепила меншою мірою. За даними опитування роботодавців, лише 3% респондентів відповіли, що в них не було кризових ситуацій за останні 4-5 років і серед них в числі перших представники агробізнесу. На стабільність розвитку галузі вказує і те, що великі агрохолдинги змогли дозволити собі масовий набір персоналу й запустити програми навчання молодих співробітників у 2015 році. Спеціалісти в агросфері досить затребувані на ринку праці, особливо в регіонах. Що можуть запропонувати ці фахівці ринку, розбирався Міжнародний кадровий портал hh.ua.
 
Як показав огляд бази резюме, роботу в аграрній галузі шукають переважно чоловіки. Практично 90% аудиторії пошукачів — представники сильної статі. Як правило, це люди середньої вікової категорії — 35-45 років. Дещо менше третини — молодь віком від 25 до 35 років. П’ята частина пошукачів знаходиться у віці 46-55 років. Такі зрілі кандидати мають відповідний досвід роботи. Троє із чотирьох — зі стажем понад 6 років. Кожен сьомий у професії від 3 до 6 років і майже кожен десятий — від 1 до 3 років. Тільки 2% пошукачів — спеціалісти-початківці.
Майже дві третини пошукачів мають вищу освіту (ступінь бакалавра або магістра), ще третина — незакінчену вищу. А ось знання іноземних мов залишає бажати кращого. Переважна більшість зазначили в резюме, що не володіють іноземною мовою або мають базовий рівень. Десята частина читає іноземну професійну літературу й стільки ж готові проходити інтерв’ю. При цьому лише 4% можуть похвалитися вільним володінням.
 
Практично четверо із п’яти пошукачів прагнуть працювати повний робочий день. 7% розглядають варіант віддаленої роботи або роботи за гнучким графіком. І лише 3-5% шукають позмінну роботу або зайнятість за вахтовим методом.
 
Відповідно до аналізу бази резюме, середня зарплата, на яку претендують спеціалісти в агросекторі, складає 10 000 грн. Ця сума перевищує середню зарплатну пропозицію у цій галузі на 20%. Третина пошукачів зазначили свої зарплатні побажання в діапазоні 10-20 тис. грн, чверть — 6-10 тис. грн. Кожен сьомий претендує на матеріальну компенсацію в розмірі 20-30 тис. грн, а кожен десятий — понад 30 тис. грн. У решти зарплатні побажання більш скромні. Кожен восьмий хотів би заробляти від 4 до 6 тис. грн. А четверо зі ста готові задовольнятися мінімальною сумою — 2,5-4 тис. грн.
Серед своїх ключових навичок пошукачі найчастіше зазначають організаторські здібності й роботу в команді; управління персоналом і виробництвом; грамотне мовлення і навички ділової комунікації.
 
 
 
Дані були отримані в результаті аналізу бази резюме і вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua в березні 2016 року.

Теги: Украина
Як оплачують декретну відпустку в українських компаніях? 21.02.2017
Як оплачують декретну відпустку в українських компаніях?
За даними державної статистики, у 2016 році мінімум половина працездатного населення країни працювала неофіційно. А це
На Запоріжжі засуджено жінку, яка десять років зберігала уран 14.04.2016
На Запоріжжі засуджено жінку, яка десять років
Вільнянський райсуд виніс вирок 33-річній жінці, яка десять років зберігала на подвір’ї уран. Про це повідомила
Кубок України з Українського рукопашу «Спас», пам’яті Нестора Івановича Махна 07.11.2014
Кубок України з Українського рукопашу «Спас», пам’яті
9 листопада 2014 року у м. Запоріжжя відбудеться Кубок України з Українського рукопашу «Спас», пам’яті Нестора
Гурт ТІК  презентує кліп на пісню «Запах війни», присвячений волонтерам (Відео) 13.12.2014
Гурт ТІК презентує кліп на пісню «Запах війни»,
Гурт ТІК та творче об’єднання «Вавілон 13» презентували свою спільну роботу - кліп на пісню «Запах війни», присвячений

Нет комментариев.