Щоб розпочати успішний бізнес з медико-діагностичної діяльності, необхідною передумовою є
ліцензія МОЗ України, а також достатній кваліфікаційний рівень. Додатковою перевагою для приватного підприємця буде досвід роботи на керівній посаді у клініці чи в лабораторії.
Оформлення ліцензії та інші етапи роботи
Відкриття закладу лабораторної діагностики зазвичай відбувається в декілька етапів:
- Оформлення медичної ліцензії, дозволів від санітарно-епідеміологічної станції та пожежної служби;
- Оренда або придбання приміщення, яке відповідатиме вимогам СЕС, а також подальший його ремонт;
- Купівля необхідного обладнання та матеріалів;
- Пошук медичних працівників та інших співробітників закладу;
- Рекламна діяльність.
В середньому період з відкриття лабораторії і до перших прибутків триває не менше двох років.Чим ширше спектр діагностики, тим довше триватиме період виходу на самоокупаємість.
Приміщення та оснащення для ліцензії МОЗ
Згідно з існуючими нормами, площа приміщення для медлабораторії має бути не меншою за 100 квадратних метрів. Також необхідно дотримуватися низки наступних вимог:
- Наявність окремого входу;
- Облаштована система вентиляції;
- Безперебійне водо- та електропостачання;
У зв'язку з особливостями діяльності лабораторії варто подбати про розводку води для санвузлів та раковин, тому ще на етапі покупки приміщення або підписання договору про оренду необхідно з'ясувати, чи можливо це зробити.
Якщо зважати не лише на технічні та законодавчі вимоги, а й на маркетингову стратегію, то бажано розміщувати лабораторію неподалік від зупинок громадського транспорту навіть, якщо мова йде про спальні райони міст. В будь-якому випадку важливо забезпечити для пацієнтів можливість дістатися до місця призначення.
Устаткування для лабораторії включає стандартний перелік приладів: мікроскопи, термостати, аналізатори, змішувачі, ваги та інше. Також заздалегідь варто подбати про витратні матеріали: пробірки, контейнери для збору аналізів тощо.
Реєстрація та оформлення ліцензії МОЗ України
Ліцензія на медичну діяльність є обов'язковою умовою для отримання офіційного статусу закладу.
Спочатку необхідно зареєструватися як ФОП або юридична особа. Після цього засновником лабораторії подається заява до Міністерства охорони здоров'я України, до якої він додає свідоцтво про реєстрацію, довідку про постановку на облік в податкових органах, дозвіл СЕС, документи на приміщення та підтвердження наявності необхідного матеріально-технічного оснащення.
Facebook
Мой мир
Вконтакте
Одноклассники